„Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł;
zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy!”
Dr Sam Micklus.

Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam to niezwykłe miejsce, które przyciąga ludzi chcących przełamywać myślowe schematy i lubiących wyzwania. Stowarzyszenie powstało z pasji do innowacyjnej edukacji i do rozwoju kreatywności w niestandardowy sposób. Wszystko zaczęło się w 2010 roku. Twórcy, Ania i Karol Bielscy, pod opieką Poznańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej rozpoczęli swoją przygodę z grupą licealistów i studentów, których przygotowywali do międzynarodowego konkursu kreatywności Odyseja Umysłu. Działania zakończyły się sukcesem obydwóch drużyn: licealiści zdobyli tytuł wicemistrza Polski, studenci natomiast otrzymali nagrodę za wybitną kreatywność Ranatra Fusca i tym samym pojechali na Finały Światowe do USA. Tam, walcząc z drużynami z całego świata, zdobyli czwarte miejsce. Od tamtego czasu co roku startujemy w konkursie i osiągamy sukcesy.


Stworzyliśmy Kreoteam, ponieważ współczesny świat wymaga innowacji, otwartości, traktowania trudności jak wyzwania, a nie jak dramatu. Zadaliśmy sobie więc pytanie, czy nasze dzieci nabędą takie kompetencje w szkole. Jeśli czytając o nas dotarłeś aż tutaj, to zapewne wiesz jakiej odpowiedzi musieliśmy sobie udzielić. Nie możemy pozwolić by świat nam stale uciekał, naszym obowiązkiem jest zapewnienie młodym ludziom takich umiejętności i takich postaw, by nie dali się zaskoczyć. Bądźmy szczerzy, nie mamy pojęcia jak będzie wyglądał rynek pracy za 10 lat. Jak więc możemy młodzież przygotować do nowych wyzwań? Dając im elastyczność w myśleniu, pasję w rozwiązywaniu problemów i radość z pokonywania przeszkód – oto naszym zdaniem najlepsza broń w jaką wyposażyć możemy przyszłe pokolenia. Szkolimy więc dorosłych, młodzież i uczymy dzieci jak w sposób twórczy rozwiązywać problemy, które rozwiązać można na wiele sposobów. Pokazujemy jak przekraczać granice, odważnie wytyczać cele i myśleć kreatywnie – a więc tak, by szukać użytecznych rozwiązań. Wspólnie szukamy nowych sposobów, przełamujemy schematy i przede wszystkim dobrze się z tym czujemy. Stawiamy wyzwania, które zmuszają do syntezy wyobraźni, nauki i sztuki, na odwagę w myśleniu i inicjatywę w działaniu, zrywając ze szkolnym odtwórczym i przestarzałym myśleniem.

Ale KreoTeam to nie tylko praca z młodzieżą szkolną. Prowadzimy również warsztaty dla rodzin. Uczymy rodziców jak bawić się z dziećmi, by rozwijać ich samodzielność, by wzbudzać ciekawość poznawania świata, pokazywać jak łamać schematy już od najmłodszych lat. Widzimy również jak w dzisiejszym świecie pełnym bodźców, bardzo trudno jest nam zrelaksować się i zapanować nad emocjami. Zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dlatego uważamy, że w życiu najmłodszych dzieci bardzo ważny jest trening uważności, który polega na byciu obecnym wobec bodźców płynących zarówno z otaczającego nas świata, jak i z naszych myśli i uczuć. I tego właśnie uczymy.

warsztaty kreatywności