Jeśli masz wrażenie, że Twoje dziecko coraz więcej więcej czasu poświęca na naukę w domu, a wyniki nie dają powodów do satysfakcji, jeśli czujesz, że rośnie poziom frustracji, pojawia się poczucie bezsilności, a szkoła zaczyna kojarzyć się z polem bitwy, której nie da się wygrać, to szkolenie jest dla Ciebie. 

Szkoła, tak cenna instytuacja w swych założeniach, często nie spełnia swojego podstawowego celu. Daje olbrzymie porcje wiedzy, nie dając narzędzi jak się z tą wiedzą uporać. Uczeń robi to, co wszyscy inni – ślęczy nad książkami i … no właśnie i co? Uczy się, wkuwa, ryje, dziobie i nic.

 Zastanawiasz się jak mu pomóc, jak rozładować stale rosnące napięcie i jak wesprzeć.

 Z drugiej strony wszyscy przez to przechodziliśmy i jakoś wyrośliśmy na ludzi prawda? Czy na pewno przechodziliśmy przez to samo?  Biegaliśmy po dworze, mieliśmy możliwość spędzania dzieciństwa i wczesnej młodości ucząc się życia nie tylko z książek. Paradoks dzisiejszych czasów polega na tym, że mamy coraz większe zasoby wiedzy i coraz więcej chcemy dzieciakom przekazać, zapominając o tym, że doba ma tylko 24 godziny, a dzieci po powrocie ze szkoły mają prawo do wolnego czasu.

Naszym zadaniem jest pogodzić skuteczna naukę i zapewnienie młodym ludziom czasu na bycie młodymi ludźmi. Zróbmy to zatem.

  • Dowiedz się jak mówić do ucznia, by wesprzeć go już przy wspólnym obiedzie, zamiast sakramentalnego” Co tam w szkole”, lub „Co dziś dostałeś”!
  • Dowiedz się jak nauczyć go organizacji pracy i jak wesprzeć w planowaniu.
  • Poznaj proste i skuteczne metody pracy z uczniem, kiedy podchodzi do Ciebie z podręcznikiem mówiąc: ”Przepytaj mnie Mamo/Tato”
  • Poznaj sposoby motywowania, by Twojemu dziecku chciało się chcieć!

Plan działań podczas szkolenia:

  1. Wstęp
  2. Warsztat: Dmuchaj w skrzydła swojego dziecka
  3. Projekt:  sprawdzian – ćwiczenie dotyczące organizacji pracy
  4. Skrzynka z narzędziami:  proste i co ważniejsze działające sposoby, by skracając czas nauki, poprawić jej efektywność
  5. Pozytywna motywacja i wywieranie wpływu